archiv článkůarchiv aktualit

V září 2017 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
30.9.V Třinci jsme sice vedli, soupeř však naši úspěšnou sérii ukončilTRI - ZNO 2:1, 10.kolo | Zdeněk PlánkaT ř i n e c - Úspěšná série čtyř výher v řadě je bohužel u konce. Skončila na půdě Třince. Na těžkém terénu jsme sice po první půli vedli po gólu Matúše Lacka a soupeře takřka do ničeho nepustili. V druhém dějství se však karta obrátila a po brankách Juřeny a Šumbery jsme v Třinci prohráli 1:2.
30.9.Trenéři po utkání Třinec - Znojmo 2:1TRI - ZNO 2:1, 10.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Třinecký trenér Jiří Neček a znojemský kouč Jiří Balcárek se velmi dobře znají, i proto se nesla nehledě na výsledek tisková konference po utkání Třince se Znojmem v přátelském duchu. Náš kouč samozřejmě litoval nulového zisku v dobře rozjetém utkání, jeho protějšek byl pochopitelně spokojenější. Znojemskému týmu i navzdory naší prohře vysekl poklonu.
29.9.Čtvrtá výhra v řadě, podívejte se na sestřih výhry nad TáborskemZNO - SEU 2:1, 9.kolo | redakce Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Dobrou fazónu z posledních týdnů ve Fortuna národní lize jsme potvrdili i v domácím utkání proti Táborsku. Od 11. minuty jsme sice prohrávali po gólu Nešického, nicméně rychle se nám povedlo vyrovnat brankou Kuby Teplého a ve druhém dějství dokonal obrat střídající David Štrombach.
29.9.Kdo prodlouží úspěšnou sérii? V sobotu hrajeme v TřinciTRI - ZNO 2:1, 10.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Poslední zápas před reprezentační přestávkou nás zavede na půdu Třince. V rámci 10. kola Fortuna národní ligy se představíme proti týmu, který je aktuálně ve velmi dobré pohodě a v tabulce sídlí na třetím místě o skóre právě před naším celkem. Výkop utkání je v Třinci tradičně stanoven na sobotních 10:15.
27.9.Antonín Růsek v nominaci ČR U19 pro utkání s Anglií a ŘeckemZdeněk Plánka Foto: Pavel LebedaZ n o j m o - Útočník 1.SC Znojmo Antonín Růsek, který je ve Znojmě na hostování ze Zbrojovky Brno, opět nechybí v nominaci reprezentačního trenéra Luboše Kozla na přátelské zápasy s Anglií a Řeckem. Zvláště utkání s Anglií bude pro Tondu jistě pikantní, jelikož se odehraje v pátek 6. října na Městském stadionu v Horním parku ve Znojmě.
27.9.Hvězdné mládežnické trio 1.SC míří vstříc novým výzvámredakce, Zdeněk MičkaZ n o j m o - Z 1.SC Znojmo do fotbalového světa? Inu, možné to je. Tři mládežničtí fotbalisté našeho klubu dokázali nedávno svými výkony zaujmout nejen kluby v České republice, ale i v zahraničí. Filip Vecheta přestoupil do Slovácka, Jakub Vorel do Slavie Praha a Ota Kohoutek do rakouského Rapidu Vídeň.
25.9.Padlo to tam pěkně, komentoval vítěznou trefu nad Táborskem David ŠtrombachZNO - SEU 2:1, 9.kolo | Milan ŠobaZ n o j m o - Svůj první gól za A-tým Escéčko si schoval jednadvacetiletý záložník David Štrombach na správnou chvíli a bylo to parádní trefa. Do utkání s Táborskem šel jako střídající hráč za nerozhodného stavu, aby následně svým gólem strhl výhru na naší stranu a přispěl k zisku tří bodů.
24.9.Paráda! Po otočce s Táborskem slavíme čtvrtou výhru v řadě!ZNO - SEU 2:1, 9.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Proti Táborsku jsme v domácím prostředí navázali na skvělou formu z předchozích zápasů. S Jihočechy jsme sice prohrávali, ale brzy srovnal Jakub Teplý a vítěznou branku přidal svým prvním gólem za Escéčko v druhé půli střídající David Štrombach. Po výhře jsme si tak udrželi kontakt s čelem tabulky. Ze čtvrtého místa ztrácíme na vedoucí Opavu pouhý bod.
24.9.Cítil jsem, že to kluci zvládnou, hodnotí výhru nad Táborskem trenér BalcárekZNO - SEU 2:1, 9.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Pozápasové rozhovory jsou momentálně pro trenéra Jiřího Balcárka příjemnou záležitostí. Jeho svěřenci mají skvělou formu a proti Táborsku si připsali již čtvrtou výhru v řadě. Znojemský lodivod však glosoval, že utkání rozhodně nebylo jednoduché, o čemž svědčilo i to, že jsme museli utkání otáčet a ocenil kvality soupeře.
24.9.Chci dát vždycky gól, někdy jsou z toho i šrámy, usmíval se po Táborsku Kuba TeplýZNO - SEU 2:1, 9.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Utkání 9. kola Fortuna národní ligy s Táborskem se nevyvíjelo dobře, museli jsem totiž otáčet vedení soupeře. Na úvodní branku jsme naštěstí dokázali rychle reagovat. Rosťa Šamánek vybídl ve 20. minutě Kubu Teplého a ten nastartoval obrat a cestu za výhrou 2:1. Z utkání si Kuba neodnesl jen gól a tři body, ale také "ozdobu" na čele po střetu se soupeřem v pokutovém území.
23.9.Deník Sport: Sparta postup přes Znojmo ubránilaZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Deník Sport / Michal KoštuříkZ n o j m o - Ve středu jsme v rámci 3. kola MOL Cupu zle zatopili v domácím prostředí velkému favoritovi - Spartě Praha. Ta sice postoupila, ale ve druhé půli se musela bránit tlaku našeho týmu. Utkání samozřejmě neuniklo jedinému sportovnímu deníku v České republice - Deníku Sport. Měli jsme tak čest, dostat se rovnou na titulní stránku tohoto sledovaného periodika!
23.9.Po poháru plná koncentrace na ligu, v neděli hostíme TáborskoZNO - SEU 2:1, 9.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Po pohárové vsuvce opět pokračuje Fortuna národní liga. V 9. kole přivítáme v domácím prostředí Táborsko. To má stejně jako my skvělou formu a bude se chtít posunout z jedenáctého místa tabulky výše, i naše barvy mají motivaci, jde jim o špici tabulky. Výkop utkání je naplánován na nedělních 19:30.
22.9.Escéčko se zúčastní pátečního Dne bez autZdeněk PlánkaZ n o j m o - Akce Den bez aut informuje hravou a zábavnou formou o alternativách dopravy, prezentuje zdravý životní sty i aktivní trávení volného času. Organizaci akce zajišťuje Středisko volného času Znojmo pod záštitou Zdravého města Znojma. K akci se připojí vedle ostatních sportovních subjektů i Escéčko.
21.9.Míč jsme viděl na poslední chvíli, litoval šance v závěru utkání proti Spartě Arťom MešaninovZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Milan Šoba Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Zápasy Baníku Ostrava proti Spartě bývají hodně vyhecované. Arťom Mešaninov nyní zažil utkání proti letenskému týmu i ve znojemském dresu. V defenzivě tradičně odváděl dobrou práci a v závěru se navíc mohl stát hrdinou utkání. Těžký dlouhý míč ale nezpracoval ideálně. Kdyby ano, byl by před ním pouze brankář Dúbravka. Arťoma samozřejmě situace mrzela, jak sám popsal, míč viděl na poslední chvíli.
21.9.Vyprodáno! Pohárový duel se Spartou vytvořil nový rekord zrekonstruovaného stadionu. Děkujeme!ZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Josef BuršovskýZ n o j m o - Zrekonstruovaný Městský stadion v Horním parku má nový divácký rekord. Středeční pohárový zápas se Spartou Praha navštívilo 3100 lidí, což je společně s místy na stání maximální kapacita stadionu. Bylo tak přepsáno maximum, které bylo dosaženo na utkání Fortuna národní ligy s Baníkem Ostrava v sezóně 2015/16, kde však byla kapacita kvůli bezpečnostním opatřením snížena. Všem fanouškům srdečně děkujeme za podporu! Věříme, že si najdou cestu i na boje Escéčka ve Fortuna národní lize. Samozřejmě děkujeme také našemu domácímu kotli, který udělal svým fanděním krásnou atmosféru a hráče vydatně podpořil.
20.9.Informace pro fanoušky k pohárovému utkání se SpartouZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Na pohárové utkání se Spartou, které se odehraje ve středu od 18:15 půjde na hlavní pokladnu k prodeji 500 vstupenek. Další vstupenky budou určeny pro hostující fanoušky a budou k prodeji na pokladně u vstupu do sektoru hostů. Pokladny i stadion se budou otevírat hodinu a půl před výkopem utkání.
20.9.Escéčko předvedlo před vyprodaným stadionem proti Spartě parádní výkon, v poháru ale končíZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Josef BuršovskýZ n o j m o - Proti velkému favoritovi jsme předvedli výborný výkon. Se Spartou jsme sehráli v rámci 3. kola MOL Cupu skvělou partii. Zvláště v druhém poločase bylo k vidění věc nevídaná, Sparťané se museli bránit naší aktivitě a zuby nehty drželi hubené vedení, které získali v první půli.
20.9.Musím kluky pochválit za heroický výkon, jsem na tým pyšný, říká po Spartě trenér BalcárekZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - I přesto, že svěřenci trenéra Jiřího Balcárka v poháru se Spartou vypadli, znojemský lodivod je na tým hrdý. A určitě k tomu má pádné důvody. Escéčko předvedlo především v druhé půli skvělý výkon, což také trenér ocenil. Zároveň už se ale také soustředí na nedělní druholigový zápas s Táborskem.
20.9.Matúš Lacko: Druhý poločas jsme byli jasně lepší, chybělo jen, aby si fanoušci zakřičeli gólZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Milan Šoba Foto: Josef BuršovskýZ n o j m o - Znojmo předvedlo v MOL Cup velice dobrý výkon, byť nakonec ze hřiště odcházelo jak smutnější tým po prohře 0:1. Ve druhé půli, kdy jsme Spartu přehrávali, byl blízko k vyrovnání Matúš Lacko. Do šance se však nepropracoval i proto, že se ocitl po střetu s hostujícím hráčem na trávníku. Podle Matúše to byl jasný faul. Ostatně nejen tento okamžik jsme probírali v našich ohlasech bezprostředně po utkání. Na pomoc si vzal Laci i svoji dcerku Melánii.
19.9.Fotbalový zápas podzimu je za dveřmi, v poháru vyzveme pražskou SpartuZNO - SPA 0:1, 3.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Nezadržitelně se blíží! Sedmé vzájemné utkání se Spartou klepe na dveře. V rámci 3. kola přivítáme letenský tým na Městském stadionu v Horním parku. Soupeř nezažívá optimální začátek sezóny a jistě si bude chtít v pohárovém utkání spravit chuť. Svěřenci znojemského trenéra Jiřího Balcárka ale rozhodně nedají kůži lacino. Jak si povedeme proti silnému soupeři? Bude překonán rekord zrekonstruovaného stadionu? Výkop utkání je naplánován na středu 18:15.